ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Yoga Matı Çeşitleri

Spor hayatımızın adeta bir parçası. Spor yaparak hayatımızda pek çok olumlu enerjiyi oluşturabilir ve farklı spor dalları ile enerjinize enerji katabiliriz. Spor yapmanın onlarca farklı çeşidi vardır ve bazı spor dalları hem fiziksel hem de ruhsal olarak bize farklı katkılar sağlamaktadır. İşte yoga bu temelle oluşturulmuş çok eskilere dayanan bir spor dalıdır. Yoga yaparken kullanmamız gereken bazı özel ekipmanlar bulunmaktadır. Bu ekipmanların başına gelen en önemli malzemelerden biri yoga matlarıdır. Yoga matı kullanmak yoga sporunun gerçekleştirirken ihtiyacınız olan en temel ürünlerden biridir. Yoga matını yoga sporunun doğasına uygun bir biçimde seçmek ve spor yaparken gerekli konforu sağlayabilmek amacıyla farklı temalarda matlar üretilmektedir. Yoga matı seçimi yaparken skoru konforlu bir biçimde yapabilmek için doğru mat seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Yoga matı aynı zamanda yoga minderi olarak da bilinmektedir ve orta incelikte özel malzemelerden üretilmektedir. Genellikle 8-9 veya 10 milimetre kalınlıklarda üretilmektedir. Yoga sporu doğa ile özdeşleştirilmiş bir spor dalı olduğu için yoga matı modelleri doğal renk ve desenlerde üretilmekte, doğadan ilham alınarak tasarlanmaktadır.

Yoga Matı Kaç mm Olmalıdır?

Yoga matı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri kullanacağınız yoga matının yaptığınız yoga çeşidine uygun olması gerekli konforu sağlamasıdır. Yoga sporunun farklı farklı türleri ve çeşitleri olduğu için özellikle doğada yapılan yoga için taşınabilirlik özelliği olan hafif matlar kullanılmalıdır. Bu matlar 5 milimetreye kadar kalınlığı olan yoga matlarıdır. Ev veya salonda yapacağınız yoga için ise 8 metre 10 milimetre et kalınlığı olan yoga matlarını tercih etmelisiniz. Ev ve yaşam alanları için tasarlanmış olan yoga matları bir diğer adıyla spor matı daha az taşındığı ve daha az yer değiştirdiği için aynı zamanda daha konforlu olabilmesi amacıyla daha kalın et kalınlıklarına sahiptir. Evde kullanacağınız yoga matları aynı zamanda dekorasyon amacı ile de kullanılabilmektedir. Kısacası evde veya yaşam alanlarında kullanacağınız yoga matının sürekli olarak yerini değiştirmenize gerek kalmaz, aynı zamanda bir dekorasyon ürünü olarak da kullanabilirsiniz.

Yoga Matı Özellikleri

Yoga yaparken kullanacağınız yoga matını seçerken, yoga matı modellerinin temel özellikleri arasında konforlu olması ve zeminde kayma olmamasıdır. Yoga yaparken zeminde bir kayma gerçekleşmesi sporun bölünmesine ve gerçekleşmiş olan odaklanmanın yarım kalmasına sebep olacaktır. Bu nedenle yoga matının zemine yapışması ve spor yapma esnasında fiziksel olarak hiçbir biçimde kaymaması en önemli özellikler arasında yer almaktadır. Yoga matı aynı zamanda sporun yapılacağı yere, mekana veya sporun türüne göre farklı et kalınlıklarına sahip olmalıdır. Yoga matı çeşitleri arasından seçim yaparken tüm bu özelliklere ve esaslara dikkat etmenin yanı sıra özellikle ev ortamında kullanılacak matların dekoratif desenlere ve renklere sahip olması da ev içerisindeki havayı değiştirecek ve alanlarda Spor havasını değil daha dekoratif ve doğal bir alanın yaratılmasına sebep olacaktır. Sitemiz üzerinde hem dekoratif hem de şık, alanlarınızda farklı bir hava yaratabileceğiniz, konforlu ve yoganın doğasına uygun onlar da farklı yoga matını bulabilirsiniz. Tüm yoga matlarımız yoga sporuna uygun bir biçimde üretilmiş olup, yoganın doğasına ve fiziksel özelliklerini uygun malzemelerden bir araya getirilmiştir. Yoga matı fiyatları ürün kalitesine göre çeşitlilik göstermektedir. Markaev yoga minderleri en kaliteli malzemelerden üretilip en uygun fiyatla sizlere sunulmaktadır. Ekonomik fiyat avantajı, farklı renk ve desen çeşitleri, onlarca farklı özellikle, özel ödeme seçenekleri, güvenli ödeme altyapısı sayesinde aradığınız yoga matını kolay bir biçimde satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR